Monitoring

Jeszcze 10 lat temu systemy monitoringu CCTV pełniły funkcję wspomagającą ochronę obiektów wyposażonych w system alarmowy. Dzisiaj kamery rejestrują nas na każdym kroku: na skrzyżowaniu, w banku czy na stacji benzynowej. Rośnie również tendencja stosowania kamer jako podstawowego wyposażenia biura, sklepu, domu czy osiedla.

Spowodowane jest to dwoma czynnikami. Po pierwsze, znacznie spadła cena urządzeń monitoringu wizyjnego. Za kwotę 3000,00 zł można zamontować profesjonalny mały system telewizji przemysłowej. Po drugie, kamery znacznie bardziej niż systemy alarmowe odstraszają potencjalnych złodziei czy wandali.


URZĄDZENIA

System monitoringu składa się z 3 podstawowych elementów: kamer, rejestratora oraz ekranu na którym będzie wyświetlany obraz.

1. Kamery


Przy doborze kamery należy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi oraz marką urządzenia. Nasza firma nie stosuje urządzeń plastikowych, które „rozpadają się w ręce”. Montujemy kamery tylko sprawdzonych producentów. Jeżeli chodzi o parametry techniczne zależność jest następująca – im droższa kamera tym lepsze parametry techniczne, a co za tym idzie lepszy obraz.
Wybór kamer jest ogromny. Mogą to być kamery:
– kopułkowe lub kompaktowe,
– wandaloodporne,
– z oświetlaczem podczerwieni,
– bezprzewodowe,
– ukryte (w czujce, w wizjerze, miniaturowe, etc.).

2. Rejestrator


Rejestrator to urządzenie, które nagrywa obraz z kamer. Staramy się dostosowywać wielkość dysku tak, aby nagrania były archiwizowana przez okres około miesiąca. Użytkownik może również zgrać interesujący go fragment na płytę DVD lub przenieść na dysk zewnętrzny. Funkcją z której korzysta 90% użytkowników jest podgląd obrazu przez Internet. Pozwala to na obserwację z każdego miejsca na świecie, co dzieje się w firmie, domu czy na działce. Dostęp do takiego podglądu jest zabezpieczany hasłami, co uniemożliwia obserwację przez osoby niepowołane

3. Ekran do wyświetlania obrazu


Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście zakup monitora do obsługi systemu monitoringu. Jednak są rozwiązania alternatywne. Rejestratory, które stosujemy możemy podłączyć również do komputera stacjonarnego, telewizora czy laptopa.

MÓWIMY „NIE” TANIM URZĄDZENIOM

Niestety na rynku jest coraz więcej firm oferujących „tani” system monitoringu. W ciągu ostatnich kilku lat przygotowywaliśmy wiele ofert, jednak konkurencja przebijała nas cenowo. W pewnym momencie zaczęło nas to zastanawiać i zbadaliśmy rynek. Co się okazało? Do Polski trafiło bardzo dużo taniego sprzętu z Chin. Kamerę można kupić za 100 zł, a nawet taniej. Niestety nieświadomi konsumenci decydują się na oferty takich firm ponieważ na etapie prowadzenia rozmów i podpisania umowy nie wiedzą jaki sprzęt będzie u nich zamontowany. Możemy to porównać do zakupu kamer w supermarkecie. System monitoringu będzie działał przez jakiś czas i nawet jakieś kształty kamera zarejestruje. Jednak możemy spokojnie tego typu system nazwać jednorazowym. Przestrzegamy przed montażem takich urządzeń. Jest to jedynie rozwiązanie tymczasowe. Lepiej wybrać ofertę droższą i posiadać system, który będzie działał przez lata, a w przypadku awarii będzie można bez problemu go serwisować. Ze swojej strony gwarantujemy, że urządzenia, które montujemy jest to sprzęt sprawdzonych firm. Od 25 lat w tej branży stawiamy na jakość.

SERWIS

Zapewniamy również obsługę serwisową systemów monitoringu. W ramach świadczonej przez nas usługi zapewniamy przeglądy podczas których wykonujemy następujące prace:


– czyszczenie obiektywów i obudów kamer,
– regulacja kamer,
– konserwacja kamer i adapterów połączeniowych preparatem przeciwko owadom,
– konserwacja wtyków i gniazd,
– zmiana obserwowanego obszaru zgodnie z zaleceniami użytkownika,
– sprawdzanie poprawności działania rejestratora,

Ponadto w przypadku awarii gwarantujemy całodobowe wsparcie telefoniczne i szybkie rozpoczęcie naprawy.

przeglądy i pomiary Elektryczne i gazowe

Instalacje RTV i okablowania strukturalnego

systemy alarmowe

systemy kontroli dostępu

Instalacje elektryczne

serwis i konserwacja