System Alarmowy

System alarmowy stał się standardowym elementem wyposażenia każdego domu czy biura. Jednak samo jego posiadanie nie odstrasza potencjalnego włamywacza. Często popełniane błędy takie jak: złe rozmieszczenie urządzeń, błędy w programowaniu czy brak stałych przeglądów systemu spowodowały, że złodzieje przestali obawiać się alarmów.

Wyślij Zapytanie

Należy pamiętać, że niediagnozowana awaria alarmu może skutkować nie tylko utratą mienia, ale również przebywaniem w jednym pomieszczeniu z przestępcą. Szczególnie niebezpieczne są sytuacje, kiedy w domu znajduje się matka z małymi dziećmi i nie ma żadnego mężczyzny, który mógłby stawić czoła intruzowi. Rozwój techniki pozwala na stosowanie coraz bardziej skutecznych metod zabezpieczenia. Nie chcemy zrobić z Państwa domu twierdzy – chcemy żebyście czuli się w nim bezpiecznie.

W ramach świadczonych usług zapewniamy:

1. Przygotowanie projektu systemu alarmowego,
2. Rozłożenie okablowania do systemu alarmowego (możemy również rozłożyć okablowanie elektryczne, do Internetu, telefonów, telewizji itp.),
3. Dostawy i montażu urządzeń (korzystamy tylko ze sprawdzonych marek takich jak DSC, SATEL, RISCO, BOSCH),
4. Podłączenia systemu do Agencji Ochrony najlepiej funkcjonującej w danym rejonie,
5. Serwisowania systemu.

Pewna ochrona = 3 etapy zabezpieczenia

Na etapie projektowania systemu alarmowego zawsze proponujemy klientom rozwiązanie oparte na 3 etapach zabezpieczenia. Są to:

I. Czujki ruchu wewnątrz obiektu,
II. Zabezpieczenie okien i drzwi,
III. Czujki zewnętrzne.

Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy jednak zastosowanie ich wszystkich razem ogranicza szansę włamania do minimum. W ostatnich latach bardzo popularny stał się III etap zabezpieczenia czyli systemy zewnętrzne. Są to droższe rozwiązania niż zwykły system alarmowy wewnątrz obiektu jednak pozwala wykryć intruza już w momencie wejścia na posesję, taras czy balkon. Włączenie syren w tak wczesnym etapie włamania w 99% kończy się ucieczką złodzieja.

Kilka słów o urządzeniach

Obecnie systemy alarmowe mają bardzo rozbudowane możliwości. Oprócz podstawowej funkcji jaką jest zabezpieczenie przed włamaniem, system alarmowy możemy rozszerzyć o:
– czujki dymu,
– czujki czadu,
– czujki gazu,
– czujki zalania wodą,
– zestaw antynapadowy.

Jeżeli obiekt jest już wykończony istnieje możliwość wykonania całego systemu alarmowego bezprzewodowo.

Zaawansowana technologia centrali alarmowej umożliwia Państwu zdalny dostęp do systemu alarmowego. Otrzymując powiadomienie o alarmie, możecie Państwo sprawdzić za pomocą aplikacji  co dzieje się w domu lub w firmie. Daje to komfort psychiczny, przede wszystkim, podczas urlopu.

Dlaczego stały serwis systemu alarmowego jest tak ważny?

Tak jak samochód potrzebuje przeglądu technicznego, a człowiek rutynowych badań lekarskich tak i system alarmowy należy regularnie sprawdzać. Istnieje wiele możliwości, w których system nie działa poprawnie, a użytkownik nie ma o tym pojęcia. Nieprawidłowo działająca czujka, rozłączona syrena czy brak łączności między systemem alarmowym, a stacją monitorowania alarmów mogą spowodować, że w czasie włamania Państwa zabezpieczenie jest bezużyteczne. Co więcej, konserwacja systemu jest również wymagana przez firmy ubezpieczeniowe. Oto zapis regulaminu jednego z ubezpieczycieli:
„elementy systemów alarmowych, sposób ich połączenia w system oraz zainstalowania, wraz z metodą transmisji sygnału alarmowego, zastosowane do ochrony ubezpieczonych budynków/lokali, muszą być utrzymane w sprawności technicznej mieć zapewnioną bieżącą konserwację i przegląd co najmniej raz w roku przez wyspecjalizowaną firmę”.
Dlatego też prowadzimy książki serwisowe każdego systemu alarmowego, będące dowodem dla firmy ubezpieczeniowej w przypadku włamania.

Dla wszystkich, którzy podpiszą z nami umowę na pakiet serwisowy zapewniamy bezpłatne wykonywanie napraw oraz konsultacje 24h na dobę 7 dni w tygodniu.

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG

przeglądy i pomiary Elektryczne i gazowe

Instalacje RTV i okablowania strukturalnego

systemy alarmowe

systemy kontroli dostępu

Instalacje elektryczne

serwis i konserwacja